История на красотата

История на красотата

Цена при разпродажба  €31,71 EUR Корична цена  €51,13 EUR
Прескочи към информацията за продукта
История на красотата

История на красотата

Цена при разпродажба  €31,71 EUR Корична цена  €51,13 EUR
€51,13 EUR €31,71 EUR
-38%

Макар и да е илюстрирана със сотици шедьоври на изкуството от всички времена, тази книга не е история на изкуството. Илюстрациите и обширната антология текстове от Питагор до наши дни служат, за да бъдат възстановени различните идеи за Красотата от Древна Гърция до съвременността. Книгата показва различните начини, по които се възприема Красотата на природата, цветята, животните, човешките тела, звездите, математическите отношения, светлината, скъпоценните камъни, дрехите, на Бога и Дявола.

Дори да са ни останали само текстовете на философи, писатели, учени, музиканти или теолози и свидетелствата на художниците, чрез тези документи могат да се възстановят също начините, по които простолюдието, отритнатите, хората от улицата от всички времена са чувствали Красотата.  Виждаме как не само през различните епохи,  но понякога и вътре в една и съща култура различните понятия за Красота са влизали в конфликт.

Читателите, които прекосят страниците на тази книга, ще трябва да решат дали чрез различните си прояви идеята за Красотата е запазила някои постоянни характеристики. Във всеки случай те ще изживеят едно увлекателно интелектуално и емоционално приключение.

Детайли за изданието
Дата на издаване: 19.05.2006
ISBN: 954-474-401-0; 978-954-474-401-4
Страници: 438
Корица: Твърда с обложка
Размери: 175/240
Илюстрации: Motta On Line
Дизайн: Красимира Деспотова
Преводач: Маргарита Златарова, Евдокия Златарова
Редактор: Проф.д-р Аксиния Джурова; Андрей Лешков, Сирма Велева
Корична цена: € 51.13 EUR
Доставка

Доставка до 3 работни дни с Econt, Speedy или BoxNow

Свързани книги